Лак для декупажу: який підійде? Інструкція, як вибрати та використовувати (майстер-клас з фото та описом)

Лак для декупажу: який купити у будівельному магазині? Фото інструкція з вибору та застосування в домашніх умовах

Техніка декупажу дозволяє швидко перетворити поверхню будь-якого предмета. Декоративні зображення у поєднанні з лаковими складами створюють цікавий дизайн. Перед початком творчого процесу необхідно правильно підібрати основу та захисне покриття. Саме від них залежать експлуатаційні якості виробу.

Яким лаком покривати декупаж? На що слід звернути увагу при виборі витратного матеріалу? У нашій статті представлені рекомендації професійних майстрів, які допомагають придбати якісні склади.

Різновиди лаків для декупажу

Сучасні лаки поділяються на кілька груп. Головна відмінність полягає у їхньому складі. Для декупажу застосовують спеціальні суміші, в яких є вода, синтетичні смоли та органічні розчинники.

Професійні майстри вважають за краще вибирати акрилові та поліуретанові рідини.

Чи покривається декупаж лаком? Щоб декоративне зображення добре зафіксувалося на скляній, пластиковій, дерев’яній поверхні, необхідно використовувати клейку основу та фінішний шар.

Відсутність захисного покриття призведе до деформації зображення.Від перепаду температурного режиму зображення може змінити відтінок і втратити чіткість меж.

У свою чергу лакові склади поділяються на такі види:

  • Акрилові;
  • Поліуретанові;
  • Поліуретановий на водній основі;
  • Олійні;
  • Алкідні;
  • Нітролак.