Японське вязання спицями та гачком: найкрасивіші схеми російською мовою, фото інструкція з описом техніки для початківців

Японська техніка – що це і як виглядає

Першим дизайнером, який випустив книгу зі схемами, описами та картинками, стала Хітомі Шіду. Тепер вона відома всім в’язальницям світу. Дуже довго ця книга не мала перекладу, і наші майстрині намагалися самостійно розшифровувати та перекладати книгу та візерунки.

Але кілька років тому книгу успішно переклали і японські візерунки стали доступні більшій кількості майстринь. Техніка японського в’язання-це елегантні візерунки, вигадливий зовнішній вигляд, і виглядають просто незвичайно.


 • Перші роботи саме в цій техніці були виконані на в’язальній машині, згодом такі твори стали в’язати руками. У світі існує багато технік створення гарних фігур та візерунків. Ви можете зустріти: шишечки, буфи, аранські панелі. Ознайомимося з наймоднішими техніками в’язання, їх описом та схемами.
 • У Хітомі Шіда дизайнерське чуття, поєднання мережива, текстури та химерного рядка винятковий зовнішній вигляд. Її найвідоміші моделі (у світі в’язання на Заході) належать до серії Let’s Knit Series Couture.
 • Ці елегантні предмети одягу часто привертають увагу в’язальниць і мають вирішальне значення, надихаючи їх на розв’язання задач розшифровки японських візерунків для в’язання. Дизайнер Тошиюки Шимада — автор кількох книг з в’язання, багато з яких містять широкий спектр візерунків та стилів.
 • Він віртуозний дизайнер, що створює складні светри Aran та Fair Isle, барвисті рукавиці та рукавички з використанням традиційних скандинавських технік в’язання, а також тонке мереживо у шетландському стилі.
 • Його книги включають «Новий стиль сімейного в’язання» та «Вінтажне в’язання в традиціях». У цих книгах ви зможете побачити та спробувати відтворити японські візерунки для в’язання спицями.

Крім своєї відомої дизайнерської роботи, Міцухару Хіросе також високо цінується як пристрасний вчитель в’язання, в’язання гачком та мереживом.

Спочатку в’язання до Японії привезли західні в’язальниці. Протягом десятиліть японські в’язальниці творили своє чаклунство за допомогою пряжі та голок, і тепер нам є чому у них повчитися.

Кілька основних порад, які допоможуть вам розпочати роботу з японськими схемами в’язання:

 1. Почніть зі спрощеного візерунка, який допоможе вам вивчити деякі основні символи діаграми та структуру візерунка;
 2. Ви перекладатимете діаграму у власні інструкції, а записник допоможе систематизувати ваші нотатки та малюнки,
 3. Перегляньте діаграми візерунків та малюнків, позначаючи вимірювання;
 4. Знайти ключові символи для областей збільшення та зменшення;
 5. Читати графіки викроювання рядків;
 6. Визначте деталі одягу — все, що вам потрібно буде перекласти та зрозуміти, перш ніж створювати одяг;
 7. Зверніть увагу, що більшість японських візерунків представлені в одному розмірі, а іноді й у двох (і це часто невеликий розмір у порівнянні з розміром у Росії та країнах Європи) тому ймовірно, вам доведеться змінити розмір;
 8. Гарне розуміння структури візерунка дасть вам початковий бал.
 9. Після того, як ви інтерпретуєте та зв’яжете базовий японський візерунок, зроблені вами нотатки та отримані знання, отримані в процесі, допоможуть вам впоратися з цим чудовим складним візерунком, який вперше привернув вашу увагу.Для освоєння цієї практики варто постійно працювати над умінням і при цьому підкріплювати все теоретичними знаннями. Можна ознайомитись із відео уроками в інтернеті. Після чого розпочати виконання складних візерунків.

Варто відзначити кілька найпопулярніших і найкрасивіших візерунків у японському в’язанні:

 • Шишечка,
 • Коси з перехрестями,
 • Амігурумі.