Як повязати болеро: покрокова інструкція для початківців. Урок, як звязати спицями та гачком для дівчинки, жінки + фото схем

Як підібрати розмір гачка

Для в’язання болеро більше підійде короткий гачок (до двадцяти сантиметрів). З діаметром складніше вони бувають від половини міліметра до п’ятнадцяти. Власне, називаються гачки якраз за своїм діаметром.


Гачки до трьох міліметрів діаметром використовуються для тонкої пряжі, а від трьох до п’ятнадцяти вже для пряжі товстої.

 1. Так що діаметр гачка краще підбирати залежно від щільності в’язання, вказаної на мотку.
 2. Все, можна приступати до в’язання болеро гачком!
 3. Варто нагадати, залежно від вибору пряжі, схем, гачка та інших деталей у вас за однією і тією ж інструкцією можуть вийти абсолютно різні болеро. І це чудово!
 4. Гачок беремо третій, пряжа нам знадобиться тонка, шістдесят грамів.
 5. Набрати тридцять п’ять петель на гачок. Три з них на підняття болеро, решта буде використана для в’язання першого ряду.
 6. У першому ряду провести його в тридцять другу петлю, пров’язати один стовпчик накидом. Те саме — з попередньою петлею. Після набрати дві повітряні петельки, пропустити дві з першого ряду, а решту три пов’язати в три стовпчики накидом. Те, що сталося, називається раппорт.Зробити це чотири-п’ять разів.
 7. У другому ряду набрати п’ять повітряних петельок. Пов’язати три стовпці через арку між стовпцями у першому ряду.
 8. Третій ряд, набрати три петельки, пов’язати два стовпчики в арку. Виходить раппорт: дві повітряні петлі, три стовпці в арку. В’язати його до кінця, це близько шести повторів.
 9. У четвертому ряду повторити в’язку за другим, у п’ятому — за третім. Пров’язати так, щоб вийшов чотирикутник тридцять чотири на дванадцять, по черзі другого та третього рядів.
 10. Тепер нам потрібна лямка. Набрати сто сім петельок, з’єднати із нижнім кутом. Пров’язати низ напівстовпчиком для переходу в інший кут. Зробити ще раз те саме, тільки з іншого боку. Виходить чотирикутник із двома лямками.
 11. В останньому ряду набрати три повітряні петельки, пров’язати два стовпці в арку попереднього; після – три петльки три стовпці в ту саму арку.
Закінчити півстовпчиком, нитку відрізати, протягнути в останню петельку і затягнути. Літнє болеро, пов’язане гачком, готове! Для в’язання можна використовувати й спиці.

Вони теж мають різні призначення:

 • Прямі. Це парні спиці, які мають обмежувачі на верхівках.
 • Кругові. З’єднані шнуром або гнучким шнуром.
 • Панчохи. Їх п’ять-шість.
 • Допоміжні. Потрібні додавання деталей. Це короткі та часто фігурні спиці.

Для кожного виду вишивки, що логічно, потрібні свої спиці. А саме: для шарфів знадобляться прямі, для шапки – кругові, для шкарпеток – ясна річ, шкарпетки. Але що взяти, коли хочеться пов’язати болеро? Можна набрати цілий арсенал, але новачкам можна обійтись і прямими спицями.

З розміром у спиць те саме, що й у гачків – діаметр/товщина інструменту – це його номер.