Як плести браслети із гумок: схеми плетіння для початківців. Інструкція, як зробити браслет своїми руками (130 фото)

Браслет «риб’ячий хвіст» на вилці

Уроки, як плести браслети за методом «рибячого хвоста» найпростіші та нехитрі, діти 3-4 років із задоволенням роблять милі прикраси собі та своїй мамі (і таким чином розвивають гарну моторику та готують маленькі пальчики до письма).

>


Для того, щоб сплести браслет «Рибий хвіст» знадобиться:

 • Машинка-вилка;
 • Застібка-вісімка;
 • Гузинка для плетіння.


Вилка — незамінний помічник у плетінні «рибячого хвоста».

Браслети на резинках на плоскому шнуроплеті

Інструкція з плетіння браслета з гумок покроково зрозуміла дітям та дорослим, далеким від цього виду творчості.

Рибий хвіст плететься таким чином:

 1. Розставте шнуроплет і почніть прикладати першу гумку до перших стовпчиків — у першому і другому рядах, рахуючи з лівого боку. Продовжуйте робити це до передостаннього посту у першому ряду.
 2. Останню гумку надягніть на передостанню стійку першого ряду, а останню — на другий.
 3. Поверніться до початку та надягніть ще одну гумку на перші стовпчики другого та третього рядів. Гумки накладаємо симетрично петлям з першого ряду.
 4. Тепер по черзі чіпляйте кольорові гумки, починаючи з першого та другого стовпчиків без накиду другого ряду. Завдяки кольору, гумки не можна сплутати одна з одною. На другу та третю стовпчики другого ряду одягнути дві гумки наступного кольору.
 5. Потім розмістіть смуги наступних кольорів на всіх смугах другого ряду.
 6. Тепер візьміть чорну гумку і надягніть її на гачок так званої вісімкою. Поставте її на останню стійку другого ряду. Поверніть на 180 градусів. Помістіть гачок у середину останнього стовпчика з накидом у другому ряду.
 7. Зачепіть першу кольорову гумку, витягніть і надягніть на передостанню стійку другого ряду. Повторіть накид у тому місці, але зачіпаючи чорну гумку на передостанній стійці в третьому ряду. Витягніть його та поставте на передостанню стійку в третьому ряду.
 8. Знову вставте гачок, як уперше. Тепер зачепите резинку, що знаходиться на передостанній стійці першого ряду. Витягніть його та поставте на передостанню стійку першого ряду. Вставте гачок у центр цієї області.
 9. Вийміть резинку з самого низу і накрийте третю стійку з кінця третього ряду. Вставте гачок у передостанній стовпчик.
 10. Потім надягніть резинки на шнуроплет і повторіть процедуру ще раз — відповідно до наведених вище порад.

Якщо браслет занадто короткий, слід додати до нього подовжувальний ремінець — просто надягніть на ткацький верстат стільки гумок, скільки ви хочете подовжити браслет.

Також не забудьте закріпити резинки S-подібним затискачем! Тоді браслет щільно сидітиме на зап’ясті.