Виробництво метелик покроково: 120 фото ідей створення метелика з кольорового паперу, картону та листя. Схеми та шаблони для дітей

Приготувати заготовки перед початком

Для дитини роботу краще розбити на кілька етапів:

  1. Приготувати (нарізати) заготовки для майбутнього метелика;
  2. Приклеїти заготовки на підкладку-фон, щоб вийти готовий виріб.

Такий підхід забезпечує формування у дитини правильні звички щодо послідовної роботи, щоб діти навчилися розділяти роботу на послідовні блоки, виконувати їх завершувати розпочате через прості кроки.

Дорослий допомагає дитині намалювати на кольоровому папері форми майбутнього метелика, як показано на картинках нижче. Потім дитина, лініями, самостійно вирізує. Нічого страшного, якщо щось вийде нерівно.

  • Головне завдання виробу метелик для дітей — пробудити інтерес до ручної праці, розвивати дрібну моторику рук у дітей, через роботу олівцями, ножицями та папером.
  • Дрібна моторика рук добре позначається на мозковій діяльності, підвищує здатність до навчання у дітей.
  • Головне завдання дорослого в цей момент — підтримувати та розвивати дитячий інтерес, тому що усидливість у ранньому дитячому віці розвинена слабо.


Клеємо метелика

Коли всі матеріали готові, можна приступати до склейки. У цей момент можна зробити паузу з дітьми. Розповісти їм про метеликів: як вони народжуються, скільки живуть, чим харчуються, яку користь надають для природи.

Можна також показати живого метелика або забальзамованого, розповісти про різні його види. Так, викладач та батьки спонукають ще більший інтерес у дитини зробити власний виріб.

Також, можна розповісти дитині як зробити виріб метелик самостійно:

  1. В якому порядку клеяться, вирізані предмети.
  2. Насамперед клеїться тулуб конус. Розташувати його треба по центру підкладки. Конус клеїться гострим кінчиком зверху, як показано на фотографії нижче.
  3. Тім, зверху клеїться кружечок для обличчя. До нього два тонкі вусики вгору, дві антенки.Завдяки їм метелик може орієнтуватися у просторі під час польоту. Вони допомагають уловлювати пилок, куди метеликові треба летіти.
  4. Щоб виріб орігамі з метеликом вийшов веселий, можна зробити посмішку, очі, носик та інші атрибути особі з дитиною. Дорослі зазвичай допомагають дітям впоратися з дрібними предметами.
  5. Тім, приклеюються крила з обох боків від конуса. Важливо, постаратися розташувати їх симетрично один навпроти одного, щоб метелик був рівний. Однак, нічого страшного, якщо ідеальної рівності дитині досягти не вдасться. Адже дитина лише вчиться їх робити.