Вязання аранів спицями: вчимося вязати красиві візерунки своїми руками, фото найкращих схем з описом

Коси

У складові елемента входять три лінії (кількість обмежується шістьма смугами). Кількість рядів впливає на напругу та щільність тканини. Коса має нижню і верхню частину.

Змініть місця, щоб змінити візерунок. Візерунок «коси» легко з’єднується з іншими, утворюючи чудовий орнамент.

Не тільки природа зробила свій внесок у мистецтво в’язання аранів. Архітектура додала свої корективи. Спочатку орнаменти використовували у оформленні монастирів: стрічки, смуги, коси та інші складні візерунки. У всьому криється давня символіка. Тому нічого дивного, що такі візерунки органічно влилися в арани.

Орнамент аранів вражає сплетеннями ліній, що утворюють складні постаті. Візерунок коси символізує мотузку або канат. Ромб нагадує рибальські сітки.
Загалом картина нагадує рибальське життя у старому поселенні біля берегів Ірландії. Великі або дрібні сітки нагадують про окремі ділянки землі, де проживали сім’ї майстрів та рибалок.

Рукоробки тих часів, виготовляючи візерунковий одяг, вважали, що вкладене кохання у важку працю врятує рідних у небезпечному морі. Час минав і давнє мистецтво помітили на весь світ. У ХХ столітті група майстринь, що займалася в’язанням одягу, постачали товар у невеликі магазинчики.
Уряд вирішив розвивати стародавнє мистецтво на комерційному рівні. Згодом цілі села виробляли одяг із орнаментами. Розроблялися нові схеми унікальних орнаментів. На островах залишилося не так багато корінних мешканців.

Однак ці місця приваблюють великий потік туристів. Особливо село Кілронан, що знаходиться на острові Інішмор. Там багато магазинів, що пропонують продукцію із старовинними візерунками. Однак светр пов’язаний своїми руками принесе більше успіху, ніж куплений.