Стелаж своїми руками: як зробити за кресленнями, схемами з розмірами. Найкращі варіанти конструкцій деревяних стелажів (120 фото ідей)

Приступаємо до побудови

Призначення визначено, розташування відомо, схема майбутнього виробу готова, матеріал визначено (дерево) — саме час приготувати необхідні матеріали для початку роботи.

Відволікатися під час виготовлення стелажу на підготовчі роботи не рекомендується, щоб не зробити помилки у збиранні.

Наступні матеріали знадобляться для складання:

  • Стійки виготовляються з бруса, іноді з перфорованого профілю;
  • Рами можна виготовити з рейок або гофрованого профілю;
  • Полиці найчастіше виготовляються з відповідних дощок, ДСП та інших дерев’яних матеріалів;
  • Скріплювати рейки, бруси та полиці можна саморізами або металевими куточками.

Змонтувати майбутній стелаж можна наступними інструментами, їх легко знайти майже в кожному будинку: лобзик по дереву (або пила), дриль та шуруповерт (викрутка).

Алгоритм збирання:

  1. Необхідно розпиляти брус для створення стійок, поличкових кріплень (однакові деталі обов’язково повинні збігатися по довжині — уважно вимірюються до того, як почати відрізати);
  2. Стійки та інші елементи основної конструкції з’єднуються лише у лежачи на підлозі, рівна поверхня сильно полегшить роботу зі складання, щоб забезпечити правильне складання майбутнього виробу;
  3. Основна конструкція каркасу повинна кріпитися до стіни приміщення, щоб додати міцності та стійкості майбутньої конструкції;
  4. Вибираються фальці для кріплення поличок (фальці забезпечують додаткову міцність майбутньої конструкції).
Схема робіт представлена ​​на картинках.Останній етап монтажу полиць. Для монтажу краще використовувати шурупи. Але можуть також підійти дюбеля.

Існує багато варіантів виготовлення стелажу. За описаним вище алгоритмом, будь-який новачок зможе легко зібрати стелаж і навіть шафу самостійно.

За бажанням, майстер може зайнятися декоруванням. Обробка дерева забезпечує більший термін експлуатації дерев’яних виробів. Можна прикрасити у різний спосіб. Деякі з них представлені на фото нижче.