Стелаж своїми руками: як зробити за кресленнями, схемами з розмірами. Найкращі варіанти конструкцій деревяних стелажів (120 фото ідей)

Визначаємося з матеріалом

Матеріал може використовуватися різний: метал, міцний пластик, дерево. Проте стелаж із дерева має найбільше переваг. Дерево є природним матеріалом, який 100% екологічний.

Добре оброблене дерево виглядає досить дорого, прослужить досить довго. Багато елементів стелажу будуть взаємозамінними, що полиці можна побудувати розбірними.
Найчастіше металеві стелажі цілісні, зварені. Тому внести зміни до конструкції досить складно. Ще один плюс на користь дерев’яного стелажу, особливо для майстра-початківця.Дизайн майбутнього стелажу

Конструкція та дизайн майбутнього стелажу повністю залежать від дизайну приміщення та його розмірів, де знаходитиметься цей предмет інтер’єру. Універсальну схему майбутнього виробу можна вибрати за фотографіями, наведеними нижче.


Також, на дизайн та розташування впливає функціональне призначення. Наприклад, перед тим, як самому постаратися зробити гарний стелаж для розведення розсади, йому важливо визначити його розташування, враховуючи особливості інтер’єру приміщення, в якому він перебуватиме.

Блочні, консольні конструкції, каркасний тип, конструкції модульного типу або наскрізні, настінні та багато інших – існують види різних стелажів. З основними видами можна познайомитись на фотографії нижче.


Коли майстер вирішує самостійно спроектувати металевий, дерев’яний стелаж або з інших матеріалів, обов’язково враховується головна особливість побудови всіх стелажів — спочатку будується конструкція, що несе, решта конструкції спираються на неї.

Чим міцніша конструкція, що несе, тим надійнішим буде стелаж. Також необхідно врахувати стійкість майбутнього виробу, особливо якщо воно самостійно стоятиме на підлозі або іншій підставці.