Сова з бісеру своїми руками: обємна, плоска, прості схеми плетіння для початківців + фото інструкція, як зробити сову

Основні методики бісерного плетіння

Перед початком творчої роботи слід уважно ознайомитися з існуючими методиками плетіння бісеру.

Кожна з відомих технік має низку відмінних рис:

  1. Плоске паралельне плетіння. Являє собою найпростіший спосіб збирання виробів з бісеру.Як основа, як правило, вибирається металевий дріт. Намистини або бісер нанизуються послідовними рядами. Для роботи потрібно підготувати заздалегідь схеми майбутнього виробу.
  2. Французька методика. Відмінна риса полягає в плетінні рядів від центральної точки у напрямку до периферії (у вигляді дуг). Використовується подібна схема для створення листя, деталей для бутонів з бісеру або виготовлення крил сови.
  3. В якості додаткового методу може використовуватися петельне плетіння, при якому волосінь або дріт з нанизаним бісером згортають у петлю. Ця схема відмінно підійде для створення гарних крил іграшкової сови.
  4. Об’ємне паралельне плетіння. Ця методика застосовується виготовлення об’ємних виробів. Насправді використовується ведення паралельних рядів, розташованих друг над другом. Досить часто застосовується другий спосіб, коли бісер нанизують на протилежні кінці одного відрізка поволоки.
  5. Цегляний стібок. Подібна методика є однією з основних, і дозволяє створювати оригінальні вироби. При цьому кожен новий ряд перекриває попередній на 1/2 довжини бісерної деталі.

Мистецтво бісерного плетива активно розвивається протягом багатьох років. Способів складання виробів відомо набагато більше, але деякі з них (наприклад, ажурна модель або мозаїчна схема) використовуються для доповнення образу, що створюється.

Також часто застосовується комбінація двох технік:

  • Плетіння на поволокі
  • І вишивання за текстилем бісером.

Подібна методика дозволяє створювати стильні брошки або подарункові сувеніри.