Гелеві свічки поетапно своїми руками: рецепти для початківців, інструкція виготовлення в домашніх умовах, 150 фото ідей

Декор

Декор можна використовувати будь-хто. Тут все залежить від фантазії майстра. Головна вимога лише одна – вона має бути жароміцною.

 • Гладке річкове каміння
 • Морські або річкові черепашки
 • Квіти у різних варіаціях
 • Спеції: кориця, гвоздика, запашний перець
 • Засушені часточки фруктів
 • Зерна кави
 • Дрібні іграшки
 • Для новорічних гелевих свічок підійдуть шишки, хвоя, ягоди горобини

Технологія виготовлення

Не варто довго роздумувати, як зробити гелієву свічку, цей процес досить простий, займає не більше кількох годин (за винятком охолодження). До нього можна залучити і дітей, їм, напевно, сподобається фантазувати.

 1. Перший етап підготовчий, продумується майбутній виріб та підбирається необхідний декор, інструменти та матеріали: гель, ґнот, ефірні олії, барвники та ємність для майбутньої свічки.
 2. Другим етапом йде підготовка ґноту, звичайний бавовняний ґнот тут не підійде, в гелевому середовищі вертикально він просто не втримається. Тому до бавовняного ґноту акуратно за допомогою плоскогубців кріпиться утримувач, і потім конструкція випрямляється. Або використовується армований гніт, що найкраще, особливо якщо свічка планується ароматизована.
 3. Форма для свічки попередньо прогрівається приблизно до +60 градусів. Така процедура усуне сильну різницю температур та убереже судину від розколу.
 4. У суху підготовлену форму встановлюється гніт, для його фіксації на дно можна використовувати крапельку клею. Верхню частину утримують за допомогою прищіпки або двох паличок.
 5. Далі мають декор, кожну деталь попередньо вмочують у гарячий гелевий склад.
 6. І останнім етапом вливають тоненьким струмком гарячий гель.

Не критично, якщо в процесі виготовлення утворилися бульбашки. Після повного остигання вони, як правило, зникають.

Час остигання залежить від розмірів виробу. Але досвідчені майстри рекомендують почекати щонайменше добу.