Філейне вязання гачком: схеми з фото та описом для початківців. Інструкція, як звязати скатертину, серветку, кофтинку


Скатертина в сіточку з гарним візерунком

Ті, хто вже зробили кілька простих виробів подібним способом і відчувають себе трохи впевненіше, ніж спочатку, можуть переходити до в’язання філе скатертини. Принцип створення якої дуже схожий на серветку, крім розмірів.

Однак складність криється в розмірі. В’язання великої сітки для скатертини, необхідно бути дуже уважним.

На великому розмірі скатертини легко помилитися в кількості повітряних петель, через що майбутня скатертина вийде нерівною, не зможе тримати форму або, під час заповнення малюнка, вона буде неправильною.

  1. Щоб уникнути цієї помилки, рекомендується розділити всю скатертину на рівні квадрати, по 5-10 сантиметрів, і нарощувати сітку для скатертини один за одним. Також, не рекомендується приступати до заповнення малюнка, доки сітка не буде готова повністю. Так, наносити візерунки буде значно легшим.
  2. Велика сітка готова? Саме час розпочинати нанесення малюнка. Принцип такий самий, як у серветки. Розраховуємо за кількістю квадратиків малюнок та заповнюємо необхідні квадратики. Схеми готових та красивих скатертин ви можете подивитися на наших фотографіях нижче.

Якщо уважно дотримуватися представленої інструкції — вдасться досить швидко освоїти цю техніку. Коли якісь моменти незрозумілі, можна повернутися до опису філе в’язання спочатку статті, і уважно перечитати його.