Філейне вязання гачком: схеми з фото та описом для початківців. Інструкція, як звязати скатертину, серветку, кофтинку

Чи важко займатися таким в’язанням?

Спочатку може здатися, що освоїти в’язання філе досить складно. Адже, своїм корінням воно йде далеко в давні часи. Філейне в’язання поєднує в собі в’язання гачком та вишивання.

Щоб полегшити роботу, новачкові краще скористатися спеціальною канвою для філейного в’язання, фото якої наведено нижче. Її вартість відносно дешева. При цьому вона значно спрощує завдання створення готового виробу до заповнення необхідних клітинок, щоб вийшов малюнок.

Однак, якщо запастися терпінням і уважно прочитати наші приклади, спробувати зробити прості вироби самостійно, рука наб’ється швидко і філе в’язання буде здаватися простим і приємним заняттям.З чого почати новачкові?

Майбутньому майстру краще пройти повний курс філійного в’язання для початківців, а саме освоїти створення сітки, після приступати до її заповнення за схемою для отримання гарного малюнка.

На фото нижче видно, як в’яжуть сітку (канву):

  1. Спершу пров’язується ланцюжок з повітряних петель;
  2. Так само, в’яжуться бічні сторони і верхня сторони, щоб вийшов прямокутник;
  3. Довжину прямокутника з повітряних петель необхідно розрахувати так, щоб вона ділилася рівними частинами на висоту прямокутника.
  4. Важливо отримати однакові квадратики, які будуть заповнюватися малюнком.
  5. Тому повітряними петлями прямокутник ділиться на однакові квадрати.
  6. В результаті подібних маніпуляцій виходить перший ряд. Другий ряд в’яжеться над першим. Маніпуляції продовжуються, доки не буде отримано канву потрібного розміру.
  7. Під час в’язання, треба уважно стежити: щоб кількість петель у кожному ряду була однаковою. Збільшення або зменшення призведе до нерівного виробу, який не зможе тримати форму.