Як звязати шкарпетки своїми руками: дуже гарні схеми для початківців із фото. Інструкція, як звязати на 2 спицях та гачком

Як в’язати п’яту шкарпетки?

  1. Перші 20 петель будуть п’ятою та виконуються рядами (не круговими).Петлі, що залишилися, залишають на лінії або надягають на допоміжну волосінь. Це петлі на верхній частині стопи, які будуть з’єднані знову, щоб сформувати коло після обробки п’яти.
  2. П’яту обробляють білим, панчішно-шкарпетковим швом (лицьові петлі з лицьового боку, виворітні з виворотного боку) через 14 рядів. Можна зняти першу петлю у кожному ряду без переробки. Нитку, що залишилася, обрізати необов’язково.
  3. Потрібно продовжувати в’язати носок по колу через 40 петель, доки ступня не досягне позначки приблизно 12 см від п’яти.

Після потрібно пропрацювати пальці білою ниткою відповідно до наведених нижче інструкцій та схеми в’язання шкарпеток.

  • Ряд 1: в’яжуть білі петлі.
  • Ряд 2: для підошви роблять 1 лицьову, потім 2 лицьові разом. Після пов’язують, поки не залишиться 3 петлі внизу стопи на лівій спиці. Робота 2 стібками разом скручують ліворуч і в’яжуть 1 (останній для підошви стопи). Повторюють те саме для верхньої частини стопи.
  • Ряд 3: пров’язати всі петлі (не зменшуючи).Повторюють ряд 2 та 3 ще двічі, доки не залишиться 7 рядів до п’ят та 28 петель на спицях (14 петель на низ та верх стопи). З цього моменту повторюється зменшення петель на кожному колі, тобто повторюють 2 ряди ще три рази, поки на спицях не залишиться 16 петель. В останньому колі пров’язують 2 петлі разом по всьому колу, доки не залишиться 8 петель.

Тепер можна обрізати нитку, протягнути її через петлі, що залишилися, і затягнути. Так само в’яжеться друга шкарпетка.

Добре, все вийшло!