Ловець снів своїми руками: навіщо він потрібний? Схеми плетіння вироби. Інструкція, з чого зробити основу.

Технологія плетіння

Ловець снів своїми руками, покрокова інструкція якого не дуже складна для втілення в життя, допоможе відігнати кошмари та залучити приємні сновидіння.


Техніка виготовлення досить проста:

  1. Для початку необхідно вербовий або будь-який інший прутик скласти акуратним колом.Саме ця постать уособлює постійний рух життя. Кінці гілочок скріплюють між собою, щоб вироб не розпався під час експлуатації.
  2. Коли, що вийшло, обплітають смужкою шкіри або декоративним шнуром. Кінчики нитки можна залишити звисаючими (на них потім прилаштовують пір’їнки або намистинки) або ретельно закріпити.
  3. Після того, як обідок виробу готовий, приступають до плетіння павутини. Для цього кінчик нитки закріплюють на обідку, залишають нитку злегка провисати і через певну відстань знову закріплюють на обідку. Для зручності плетіння відстань між сусідніми точками приймається рівним 4-5 сантиметрам.
  4. Другий і всі наступні ниточки прикріплюють до серединки попереднього ряду.
  5. Хвостик нитки фіксується вузликом або клеєм.
  6. На залишених хвостиках прикріплюють пір’я або намистини. Останні необхідно закріпити товстим вузликом.
  7. Зверху прикріплюють петельку і вішають виріб на стіну над узголів’ям ліжка.


Це був найпростіший варіант створення ловця снів. Його можна ускладнити, закріплюючи на нитках бусинки, камінці, бісер, штучні квіти та створюючи певний візерунок.

Найчастіше перші 2-3 ряди павутинки намагаються не прикрашати, а щоб декоративні елементи не ковзали і залишалися на своєму місці, їх з двох сторін фіксують вузликами. На початковому етапі майстрині доведеться стежити за рівність відстаней та натягом ниток, симетричності розташування намистин або стеклярусу.Дослідні рукоділки можуть створити ловець снів у вигляді зірки, трикутника, шести та восьмикутника. Особливих правил та обмежень у творчому процесі не існує.