Декор вази своїми руками поетапно: 140 фото ідей оформлення вази для початківців, поради, схеми, інструкції з описом

Зі скла у фарфор

Поширені статті у мережі — це декор скляних ваз у техніці декупаж. Ми пропонуємо піти іншим шляхом і перетворити скляну вазу на фарфорову. Основний матеріал декору – холодна порцеляна.

Його можна замінити на полімерну глину або солоне тісто. Мінус полімерної глини – її потрібно запікати за певної температури. З тестом доведеться повозитись, вибирати вам.Для роботи вам знадобиться:

 • Скляна ваза, краще прозора;
 • Знежирювач;
 • Біла та золота акрилові фарби;
 • Акриловий лак;
 • Клей ПВА;
 • Губка, пензель;
 • Холодний фарфор.

Покрокова інструкція

 1. Вазу помийте та протріть ватним диском із знежирювачем. Підійде спирт або рідина для зняття лаку.
 2. Відріжте невеликий шматок від чистої кухонної губки. Макаючи його в білу фарбу, пофарбуйте всю поверхню судини рухами, що прихлопують.
 3. Після висихання фарби приклейте квіткову композицію з порцеляни на клей. Наносите хороший шар клею, але слідкуйте, щоб він не потік. Інакше буде неакуратно. Композицію клейте не застиглу. Так зчеплення буде краще через пластичність та щільне прилягання матеріалу. Коли квіти будуть на місці, дочекайтеся повного висихання.
 4. Пофарбуйте композицію білою фарбою та профарбуйте вазу 2 шаром. Щоб фарбувати у важкодоступних місцях, скористайтесь пензлем. Після висихання, всі виступаючі частини композиції та обідок шийки пофарбуйте золотим кольором. Готову висохлу вазу покрийте акриловим лаком.

Квіткову композицію можна зробити 2 способами:

 1. Скориставшись силіконовим молдом. Тоді низ композиції буде пласким і добре ляже на поверхню. Щільно заповніть молд фарфором. Переверніть та акуратно зніміть молд із композиції.
 2. Ліпити квіти окремо. Складіть із них композицію, клейте по одному на посудину.

Коліри та композицію можете використовувати будь-які. Ми розповіли лише техніку, далі робота вашої фантазії.