Як зробити метелика: 120 фото ідей виробів з паперу та фетру, схеми та шаблони для орігамі. Майстер-клас виготовлення метелика своїми руками

Метелик з фетру

Сьогодні одним із найпоширеніших матеріалів, що широко використовуються в різних видах рукоділля, став фетр. У продажу він реалізується у багатому асортименті.

Справді, існує безліч варіантів виробів, які можна з нього зробити, отримавши в результаті чудовий результат. Він має відмінні характеристики, зручний у використанні, дозволяє втілювати в житті цікаві творчі задуми, у тому числі й на тему комах.

Щоб виконати виріб, потрібно спочатку приготувати всі необхідні матеріали:

  • Листовий фетр відповідного виду, товщини та кольору. Потрібно кілька кольорів, щоб виріб вийшов більш красивим, але можна створити і цікаві однотонні варіанти або комбінувати всього кілька кольорів, але, щоб вони красиво доповнювали один одного.
  • Нитки та голки – потрібні для зшивання основних деталей. Їх важливо підібрати за кольорами. Так, відтінки можуть повторювати забарвлення фетру. Не менш цікаво виглядатиме контраст між головним відтінком фону та нитками, що використовуються для з’єднання елементів.
  • Декор. Тут все залежить від фантазії. Варто орієнтуватися на свій задум щодо оформлення виробу. Доречними будуть намистини, стрічки, гудзики та багато іншого.
  • Наповнювач, якщо планується зробити об’ємний виріб.

Не буде складно розібратися, як зробити метелика із популярного матеріалу:

  1. Спочатку варто подбати про наявність викрійки. Для вирішення цього питання можна вибрати різні варіанти, але найзручніше в інтернеті знайти вже готові шаблони. Їх тут досить багато, тому вибрати буде з чого. Можна знайти оптимальний варіант за розмірами готового виробу, рівнем складності виконання та іншими особливостями.
  2. Шаблони деталей переносяться на аркуші фетру. Для цього їх можна описати. Далі все вирізається. Можна зробити метелика, для якого потрібно вирізати чотири крильця: два верхні і два нижні. Додатково потрібне тільце. Не варто забути і про закручені вусики, які виглядатимуть дуже гарно.
  3. Наступний крок – декорування деталей залежно від придуманого дизайну. На крильця та тільце пришиваються бусинки. Можна використовувати бісеринки. Доречними стануть стрічки, відповідні розмірами та відтінком. Все залежить від фантазії. Відразу варто подбати про обличчя персонажа, якщо його зробити було задумано. Очі, носик і рот можна вишити нитками.
  4. Декоровані деталі зшиваються. Якщо потрібно зробити метелика більш об’ємним, всередину додається трохи синтепону. Не варто використовувати дуже велику кількість, щоб вироб виглядав красивим і акуратним. Коли наповнювач буде всередині, всі елементи зашиваються.
  5. Якщо хочеться вішати виріб, додатково варто зверху пришити стрічку.

Завдяки барвистим забарвленням фетру, вдало підібраним додатковим декоративним елементом вироб буде дуже барвистим і привабливим.